Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

nastroj:start [2019/02/20 14:48] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Nástroje pro publikaci otevřených dat ======
 +Existuje řada nástrojů, které publikaci otevřených dat usnadňují. Zde uvádíme nejzajímavější kandidáty, jejich popis a způsob použití.
 +
 +  * [[nastroj:​narodni-katalog-otevrenych-dat|Národní katalog otevřených dat (NKOD)]] - katalog otevřených dat veřejné správy ČR.
 +
 +//Nástroje pro vytváření lokálních katalogů.//​ Na odkazovaných stránkách je poskytnut návod na zprovoznění a úpravu příslušného katalogizačního nástroje. Úprava umožní automatický sběr v lokálním katalogizačním nástroji uvedených metadat do Národního katalogu otevřených dat: 
 +  * [[nastroj:​zprovozneni-lokalniho-katalogu-na-bazi-ckan|CKAN]]
 +  * [[nastroj:​zprovozneni-lokalniho-katalogu-na-bazi-dkan|DKAN]]
 +
 +/*Nástroj [[http://​opendatanode.org/​|Open Data Node (ODN)]] umožňuje využít zmíněný katalogizační nástroj CKAN nejenom pro katalogizaci otevřených dat ve veřejném katalogu ale také jako neveřejný datový katalog, ve kterém může Poskytovatel dat katalogizovat veškeré své datové sady a teprve vybrané exportovat do veřejného katalogu otevřených dat. Dále v sobě integruje ETL nástroj [[http://​unifiedviews.eu|UnifiedViews]],​ který umožňuje automatizovat [[cinnost:​priprava-datove-sady-k-publikaci|přípravu datových sad k publikaci]].*/​
 +----
 +
 +======= Nástroje pro publikaci otevřených prostorových dat =======
 +  * Národní geoportál INSPIRE http://​geoportal.gov.cz - Katalog datových sad a služeb.
 +  * PyCSW http://​pycsw.org - Lehká serverová aplikace pro tvorbu katalogu prostorových dat podporující INSPIRE specifikace.
 +  * GeoNetwork open source http://​geonetwork-opensource.org/​ - Komplexní serverové řešení pro tvorbu katalogu prostorových dat podporující INSPIRE specifikace.
 +  * MapServer http://​mapserver.org - Mapový server umožňující publikaci prostorových dat pomocí webových služeb OGC (OGC OWS) s konfigurací pomocí textových souborů.
 +  * GeoServer http://​geoserver.org - Mapový server umožňující publikaci prostorových dat pomocí webových služeb OGC (OGC OWS) s webovým konfiguračním rozhraním.