Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
nastroj:zprovozneni-lokalniho-katalogu-na-bazi-dkan [2017/08/15 08:34]
Jakub Klímek
nastroj:zprovozneni-lokalniho-katalogu-na-bazi-dkan [2019/11/29 13:34] (aktuální)
Jakub Klímek [Nevýhody]
Řádek 8: Řádek 8:
  
 ==== Nevýhody ==== ==== Nevýhody ====
 +  * Nesoulad s moderními standardy pro katalogizaci dat DCAT a DCAT-AP a z toho vyplývající omezená schopnost naplňovat záznamy v NKOD
   * DKAN [[http://​docs.getdkan.com/​en/​latest/​apis/​ckan-dataset.html|CKAN API]] je jen pro čtení. To znamená, že uložené katalogizační záznamy lze strojově číst, ale nelze je strojově vkládat, musí se vkládat a upravovat ručně. Není tedy vhodný do prostředí,​ kde jsou katalogizovaná data generována automatizovaně. [[https://​github.com/​NuCivic/​dkan_dataset/​tree/​7.x-1.x/​modules/​dkan_dataset_rest_api|API pro zápis]] je ve vývoji.   * DKAN [[http://​docs.getdkan.com/​en/​latest/​apis/​ckan-dataset.html|CKAN API]] je jen pro čtení. To znamená, že uložené katalogizační záznamy lze strojově číst, ale nelze je strojově vkládat, musí se vkládat a upravovat ručně. Není tedy vhodný do prostředí,​ kde jsou katalogizovaná data generována automatizovaně. [[https://​github.com/​NuCivic/​dkan_dataset/​tree/​7.x-1.x/​modules/​dkan_dataset_rest_api|API pro zápis]] je ve vývoji.
   * DKAN vyvíjí [[http://​nucivic.com/​dkan|NuCivic]] - komerční firma. Podpora open-source verze v budoucnosti je tedy nejistá, plně v moci této firmy.   * DKAN vyvíjí [[http://​nucivic.com/​dkan|NuCivic]] - komerční firma. Podpora open-source verze v budoucnosti je tedy nejistá, plně v moci této firmy.