Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
cinnost:sprava-katalogizacniho-zaznamu-v-nkod [2020/12/21 16:25]
Jakub Klímek
cinnost:sprava-katalogizacniho-zaznamu-v-nkod [2021/04/07 14:15] (aktuální)
Jakub Klímek [Vytvoření a správa záznamu o datové sadě v Národním katalogu otevřených dat (NKOD)]
Řádek 356: Řádek 356:
  
 Správa záznamu datové sady v NKOD je prováděna zasíláním registračních dokumentů ve formě samostatné přílohy datové zprávy s předmětem "NKOD" do datové schránky s identifikátorem <wrap box>m3hp53v</wrap> <wrap box>„Národní katalog otevřených dat (NKOD) (Ministerstvo vnitra)“</wrap> spravované Ministerstvem vnitra ČR.  Správa záznamu datové sady v NKOD je prováděna zasíláním registračních dokumentů ve formě samostatné přílohy datové zprávy s předmětem "NKOD" do datové schránky s identifikátorem <wrap box>m3hp53v</wrap> <wrap box>„Národní katalog otevřených dat (NKOD) (Ministerstvo vnitra)“</wrap> spravované Ministerstvem vnitra ČR. 
-Tyto dokumenty lze získat pomocí formulářů dostupných v NKOD přes odkaz "Registrovat novou datovou sadu" v patičce NKOD, či pomocí symbolu editace či mazání na detailu datové sady. +Tyto dokumenty lze získat pomocí [[https://data.gov.cz/formulář/registrace-datové-sady|formulářů]] dostupných v NKOD přes odkaz "Registrovat novou datovou sadu" v patičce NKOD, či pomocí symbolu editace či mazání na detailu datové sady. 
-Dokumenty jsou ve formátu JSON-LD (s příponou ''.jsonld.txt'' kvůli omezení na typy příloh datových zpráv) a řídí se standardem [[https://joinup.ec.europa.eu/release/dcat-ap/12|DCAT-AP v1.2]]. Zpracování došlých zpráv na straně NKOD probíhá jednou denně, z pravidla v noci.+Dokumenty jsou ve formátu JSON-LD (s příponou ''.jsonld.txt'' kvůli omezení na typy příloh datových zpráv) a řídí se Otevřenou formální normou [[https://ofn.gov.cz/rozhraní-katalogů-otevřených-dat/2021-01-11/|Rozhraní katalogů otevřených dat: DCAT-AP-CZ]]. Zpracování došlých zpráv na straně NKOD probíhá jednou denně, z pravidla v noci.
 **Každý dokument zašlete jako jedinou přílohu samostatné datové zprávy, jinak bude zpráva ignorována.** **Každý dokument zašlete jako jedinou přílohu samostatné datové zprávy, jinak bude zpráva ignorována.**
  
  • cinnost/sprava-katalogizacniho-zaznamu-v-nkod.txt
  • Poslední úprava: 2021/04/07 14:15
  • autor: Jakub Klímek