cinnost:urceni-stupne-otevrenosti

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
cinnost:urceni-stupne-otevrenosti [2018/09/18 06:28]
Jakub Klímek
cinnost:urceni-stupne-otevrenosti [2019/10/04 12:51]
Jakub Klímek
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Určení stupně otevřenosti datové sady ====== ====== Určení stupně otevřenosti datové sady ======
  
-Pro každou datovou sadu je třeba rozhodnout, na jakém stupni otevřenosti bude otevřena. Pro tento účel je definováno [[standardy:stupne-otevrenosti|5 stupňů otevřenosti]].+Pro každou datovou sadu je třeba rozhodnout, na jakém stupni otevřenosti bude otevřena. Pro tento účel je definováno [[informace:stupně-otevřenosti-datových-sad|5 stupňů otevřenosti]].
  
 V kontextu veřejné správy České republiky je nutno pro každou datovou sadu, kterou chcete publikovat v podobě otevřených dat, zvolit stupeň otevřenosti alespoň 3. Stupně otevřenosti 4 a 5 s sebou nesou větší pracnost při přípravě datové sady k publikaci. Je možno volit i více stupňů najednou (včetně 1 či 2), platí však, že alespoň jeden ze stupňů musí být stupeň alespoň 3. V kontextu veřejné správy České republiky je nutno pro každou datovou sadu, kterou chcete publikovat v podobě otevřených dat, zvolit stupeň otevřenosti alespoň 3. Stupně otevřenosti 4 a 5 s sebou nesou větší pracnost při přípravě datové sady k publikaci. Je možno volit i více stupňů najednou (včetně 1 či 2), platí však, že alespoň jeden ze stupňů musí být stupeň alespoň 3.
Řádek 12: Řádek 12:
  
 <WRAP center round tip 60%> <WRAP center round tip 60%>
-[[https://data.gov.cz/otevřené-formální-normy/propojená-data/|Otevřená formální norma pro Propojená data]].+[[https://ofn.gov.cz/propojená-data/|Otevřená formální norma pro Propojená data]].
 </WRAP> </WRAP>
  
  • cinnost/urceni-stupne-otevrenosti.txt
  • Poslední úprava: 2020/06/03 09:37
  • (upraveno mimo DokuWiki)