Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
Následující verzeObě strany příští revize
edu:konference:2019 [2019/09/13 11:00] marie.vitovaedu:konference:2019 [2019/09/16 09:30] – [Přednášející] marie.vitova
Řádek 53: Řádek 53:
 <WRAP left> <WRAP left>
 {{:edu:konference:fotka-michalkuban.jpg?nolink&200 |}} **Michal Kubáň** pracuje na Ministerstvu vnitra jako národní koordinátor otevřených dat. Předtím pracoval ve Fondu Otakara Motejla jako open data advokát a pro Evropskou komisi monitoroval oblast otevřených dat a přístup k informacím v ČR. Vystudoval mezinárodní vztahy na Rijksuniversiteit v Groningenu- Předtím studoval také na Katholieke Universiteit Leuven a Universidad Nacional Autónoma de México. Jako konzultant Úřadu vlády pomáhal při tvorbě vládních politik v oblasti otevřeného vládnutí a e-democracy. Pro World Wide Web Foundation zpracovával několik mezinárodních výzkumů hodnocení otevřenosti a transparentnosti veřejné správy. Za prosazování otevřených dat ve veřejné správě obdržel v minulém roce Křišťálovou lupu a cenu OTEVŘENO. {{:edu:konference:fotka-michalkuban.jpg?nolink&200 |}} **Michal Kubáň** pracuje na Ministerstvu vnitra jako národní koordinátor otevřených dat. Předtím pracoval ve Fondu Otakara Motejla jako open data advokát a pro Evropskou komisi monitoroval oblast otevřených dat a přístup k informacím v ČR. Vystudoval mezinárodní vztahy na Rijksuniversiteit v Groningenu- Předtím studoval také na Katholieke Universiteit Leuven a Universidad Nacional Autónoma de México. Jako konzultant Úřadu vlády pomáhal při tvorbě vládních politik v oblasti otevřeného vládnutí a e-democracy. Pro World Wide Web Foundation zpracovával několik mezinárodních výzkumů hodnocení otevřenosti a transparentnosti veřejné správy. Za prosazování otevřených dat ve veřejné správě obdržel v minulém roce Křišťálovou lupu a cenu OTEVŘENO.
 +</WRAP>
 +
 +<WRAP left>
 +{{:edu:konference:foto-maarjaleena-saar.jpg?nolink&200 |}} **Maarja-Leena Saar** je zastánkyní otevřenosti a usiluje o to, aby se estonská společnost stala inspirativní a uvolnila svůj skrytý potenciál. Pracuje jako procesní administrátorka v Estonian Cooperation Assembly, kompetenčním centru založeném prezidentem Estonska, pracuje na doporučeních politik a iniciativách týkajících se společenských otázek, jako je (e-)demokracie a reforma veřejného sektoru. Je vedoucí projektu rahvaalgatus.ee - platformy občanských iniciativ pro zasílání kolektivních návrhů estonskému parlamentu. Maarja-Leena je velkým fanouškem vizualizace otevřených dat a znalostí, její vášeň v této oblasti byla uznána organizacemi New Europe 100 a Shuttleworth Foundation. Je zakládající členkou Open Knowledge Estonsko.
 </WRAP> </WRAP>
  
Řádek 64: Řádek 68:
  
 <WRAP left> <WRAP left>
 +{{:edu:konference:foto-o-felix.jpg?nolink&200 |}} **Ondřej Felix** se od 90 let minulého století zabývá v různých pozicích strategií , rozvojem a implementací digitální infrastruktury pro veřejnou správu. Pracoval jako generální ředitel APP Systems ( nyní NESS), generální ředitel ORACLE CZ, předseda představenstva , generální ředitel a posléze předseda dozorčí rady společnosti Český Telecom, místopředseda dozorčí rady České pošty. Od roku 2007 působí jako poradce v oblasti eGovernmentu na MV ČR a současně radí a pomáhá na Odboru Hlavního architekta eGovernmentu. Ondřej Felix je spoluautorem věcných záměrů zákona o elektronických úkonech, zákona o základních registrech a zákona o elektronické identifikaci. Na podzim 2012 byl vládou české republiky pověřen výkonem funkce Digitálního šampióna. V současnosti se zabývá zejména implementací elektronické identity a Portálu občana jako základních stavebních kamenů pro nové online služby ve veřejné správě ČR.
 +</WRAP>
  
 <WRAP left> <WRAP left>
  • edu/konference/2019.txt
  • Poslední úprava: 2020/10/07 15:33
  • autor: marie.vitova