Toto je starší verze dokumentu!


Standardy publikace a katalogizace otevřených dat veřejné správy ČR

Tento portál je určen orgánům veřejné správy, které plánují otevřít svá data. Popisuje doporučovaný postup otevírání dat a nabízí vzorové publikační plány, které doporučují (pro jednotlivé typy orgánů veřejné správy) konkrétní datové sady k publikaci ve formátu otevřených dat. Portál rovněž informuje o školeních připravených k tématu otevřených dat. Standardy publikace a katalogizace otevřených dat veřejné správy jsou k dispozici i jako dokument Standardy publikace a katalogizace otevřených dat veřejné správy ČR.

Školení, semináře a workshopy

Proběhla školení k otevřeným datům a v listopadu byla uspořádána konference.

Open Data Wishlist

V rámci spolupráce s Fondem Otakara Motejla jsme připravili dotazník „Wishlist“ nejžádanějších dat k otevření. Prostřednictvím tohoto dotazníku zasílejte Vaše náměty na data, která by měla být publikována ve formátu otevřených dat.

Standardy publikace a katalogizace otevřených dat VS ČR vznikly jako výstup projektu „Implementace strategií v oblasti otevřených dat veřejné správy ČR“ CZ.1.04/4.1.00/D9.00001. Projekt je financován v rámci Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Realizátorem projektu je Ministerstvo vnitra ČR.

  • start.1479751011.txt.gz
  • Poslední úprava: 2020/06/03 09:36
  • (upraveno mimo DokuWiki)